Tarptautinis bendradarbiavimas

Tarptautinis bendradarbiavimas sudaro palankias sąlygas vystytis kontaktams ir komunikacijai tarp žmonių ir organizacijų, geresniam tarpusavio supratimui ir pasidalijimui sukaupta patirtimi. Rietavo savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis su šiais užsienio partneriais:

1. ZARBEKAS ( SAERBECK), VOKIETIJA

Zarbekas yra vakarinėje Vokietijos dalyje, Šteinfurto (Steinfurt) apskrityje,  Šiaurės Reino-Vestfalijos (Nordrhein-Westfalen) žemėje.

Zarbeke gyvena 7071 gyventojas: 3532 vyrai ir 3539 moterys. Didžiausia religinė bendruomenė – Romos katalikai.                     

Aktyviai veikia Zarbeko – Rietavo partnerystės draugija. Draugijos pirmininkas Rietave – Albinas Maslauskas.

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2001 m. gegužės 25 d. Sutartį pasirašė Zarbeko meras Vilfriedas Rosas ( Wilfried Roos) ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.          

Interneto svetainė  www.saerbeck.de

2. GULBENĖ (GULBENE), LATVIJA


Gulbenės savivaldybė ( Gulbenes nuovads) yra šiaurės rytinėje Latvijos dalyje.

Gulbenės mieste gyvena 7834 gyventojai. Gulbenės savivaldybėje (novads) gyvena 22066 gyventojai. Savivaldybę sudaro 14 valsčių (pagasts). Mieste yra didelis geležinkelio mazgas, maisto produktų gamybos, metalo ir medienos apdirbimo pramonės įmonės. Mieste yra liuteronų ir katalikų bendruomenės. 

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2006 m. gegužės 26 d. Gulbenėje. Sutartį pasirašė Gulbenės savivaldybės tarybos pirmininkas Nikolajus Stepanovas ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.

Interneto svetainė https://www.gulbene.lv/lv/

3. KENČINAS ( KĘTRZYN ) LENKIJA 


Kenčino savivaldybė yra išsidėsčiusi Lenkijos Varmijos-Mozūrų (Warmińsko-Mazurskiego) vaivadijos šiaurinėje dalyje.
Kenčino savivaldybė yra kaimiškoje Kenčino apskrities dalyje. Savivaldybės buveinė yra Kenčino mieste, nors šis miestas nėra savivaldybės teritorijos dalis. Savivaldybė užima 285,73 kvadratinius kilometrus, o 2006 m. joje gyveno 8 285 gyventojai.

Kenčino savivaldybės Tarybos pirmininkė Teresa Marzena Juchniewich (Teresa Mažena Juchnievič).

Dauguma Kenčino savivaldybės gyventojų užsiima žemės ūkiu. Smulkaus ir vidutinio verslo kryptys yra statyba, transportas, baldų gamyba, prekyba.
Draugystės ir bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2014 m. gegužės 30 d.

Interneto svetainė www.gminaketryn.pl

4. KARLSHAMNAS (KARLSHAMN) ŠVEDIJA

Karlshamnas – miestas pietryčių Švedijoje, Blekingės provincijoje. Miestas yra įsikūręs ant Baltijos jūros kranto ir prie Mieono upės. Mieste gyvena apie 19 tūkst. žmonių. Pakrantėje yra nemažas uostas, mieste veikia mašinų gamybos, metalo apdirbimo, chemijos, maisto, tekstilės įmonės, yra puiki meno galerija, jūrų muziejus, veikia aukštoji mokykla –Blekingės technologijų institutas.

Draugystės ir bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2019 m. rugsėjo 27 d. Sutartį pasirašė Karlshamno savivaldybės meras Per-Ola Mattssonas ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.

Iterneto svetainė www.karlshamn.se

Paskutinis atnaujinimas: 2021-02-12 10:39:56
Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika