STATINIŲ NAUDOJIMO PRIEŽIŪRA ŽIEMOS METU
2021-02-01

 

Žiemos sezono metu ant statinių stogų kaupiasi sniegas, o atšilus orams susikaupia ledas ir vanduo, padidėja apkrovos. Taip pat konstrukcijų mechaniniam atsparumui ir pastovumui poveikį gali padaryti ir šaltis, kai tirpstančio sniego vanduo, neturėdamas kur nutekėti, nes lietvamzdžiai dažniausiai būna užsikimšę, užšalę, bėga per karnizus, stoglangius, patenka ant sienų.


Paspaudus šalčiui, į sienų ar konstrukcijų plyšius patekęs vanduo jas ardo, ant karnizų ir lietlovių pakimba varvekliai. Tokiu metu padidėja statinių galimų griūčių, žmonių sužalojimo rizika.

Prašome statinių savininkus (naudotojus) žiemos metu atlikti statinių, ypač statinių su lengvomis konstrukcijomis ir senų statinių, neeilinius patikrinimus, apžiūrint statinius vietoje, atkreipiant dėmesį į susikaupusio sniego, ledo storį ir jo poveikį statiniui, ar nėra statinio laikančių konstrukcijų deformacijų ir imtis skubių priemonių šalinant varveklius  nuo stogų, nes tik itaip galima išvengti skaudžių pasekmių ir avarijų.

Algirdas MEILUS

Savivaldybės administracijos vyr. specialistas   civilinei ir darbo saugai

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika