RIETAVO SAVIVALDYBĖS IRENĖJAUS OGINSKIO VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS LABARDŽIŲ FILIALAS – BENDRUOMENIŠKIAUSIA BIBLIOTEKA
2021-06-17


Gegužės pabaigoje Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija paskelbė konkurso ,,Metų nominacijos“ rezultatus – apdovanotos labiausiai praėjusiais metais pasižymėjusios šalies bibliotekos. Viešųjų bibliotekų kaimo padalinių (filialų) kategorijoje 2020 metų bendruomeniškiausia biblioteka pripažinta Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Labardžių biblioteka. Tai – labai aukštas įvertinimas ne tik mūsų bibliotekai, bet ir visai bendruomenei. Džiaugiamės, dėkojame ir sveikiname bibliotekininkę Loretą Jurkienę už atsidavimą darbui ir sėkmingai įgyvendintas idėjas.

Bibliotekos veikla, jos populiarumas kaime, bendruomenėje ir visoje Rietavo savivaldybėje  priklauso nuo čia dirbančio žmogaus, jo profesionalumo, kūrybiškumo, išradingumo, iniciatyvos ir motyvacijos. Nuo 2013 m. iki 2021 m. Labardžių bibliotekoje dirbo Loreta Jurkienė – jauna, siekianti žinių, naujovių, kūrybinga, nuoširdi, komunikabili ir labai darbšti moteris (nuo 2021 m. kovo mėnesio Loreta darbą tęsia Vaikų literatūros skyriuje). Pagrindiniai jos veiklos uždaviniai – populiarinti bibliotekos veiklą, siekti, kad biblioteka būtų daugiau negu knygų pasiėmimo vieta, plėsti partnerystės ryšius. Loretos meilė knygai, pagarba žmogui leidžia atrasti kelią į kiekvieno širdį. Bibliotekininkė ne tik pataria ir pasiūlo knygų pagal individualius poreikius įvairaus amžiaus skaitytojams, bet ir organizuoja įvairius renginius, edukacijas. Sėkmę lemia nuoširdus bendravimas su kaimo gyventojais, Labardžių bendruomene „Mūsų Labardžiai“, Rietavo seniūnija, Labardžių kultūros namais, Rietavo seniūnijos moterų klubu, Rietavo atviru jaunimo centru, Tverų, Pelaičių, Vatušių, Liolių bendruomenėmis ir kitais.

Dirbant Loretai, Labardžių bibliotekoje visus metus kunkuliavo kultūrinis gyvenimas: parodos, mokymai, edukacijos (atvirukų darymas, skarų mezgimas, Advento vainikų pynimas, dalijimasis žiniomis apie sodinimą, marinavimą, konservavimą, maisto gaminimą), garsiniai knygų skaitymai, protų mūšiai, susitikimai, minimos kalendorinės šventės (per 2020 metus Labardžių bibliotekoje suorganizuoti 22 renginiai, juose apsilankė  619 žmonių). Daugiausiai susidomėjimo praėjusiais ir šiais metais sulaukė Loretos organizuoti protų mūšiai ,,Placebas smegenims“, ,,Lietuva“ (beje, visus klausimus moteris ruošia pati). Išbandyti savo žinias panoro Rietavo savivaldybės jaunimas, Pelaičių, Tverų, Liolių, Labardžių, Vatušių bendruomenių atstovai, įmonių ir įstaigų (Rietavo seniūnijos, Rietavo miškų urėdijos, Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro) darbuotojai. Net dvi komandos atvyko iš Plungės rajono.

Loreta Jurkienė, siekdama skatinti turiningą vaikų ir jaunimo laisvalaikį vasaros metu, organizavo skaitymo skatinimo ciklą ,,Pasakų skrynios lobiai“. 2020 m. bibliotekininkė suorganizavo ir padovanojo aktyviausiems ir daugiausiai skaitantiems Labardžių bibliotekos skaitytojams kelionę į Vilniaus knygų mugę. Tais pačiais metais Loreta aktyviai organizavo virtualias viktorinas, kurios buvo skirtos Lietuvių kalbos dienoms, Lietuvos valstybinėms šventėms, tautosakos metams paminėti, visoms amžiaus grupėms: vaikams, jaunimui, suaugusiesiems, senjorams.

Loretai labai svarbus bendruomeniškumo jausmas, kultūros puoselėjimas, ji daug dėmesio skiria krašto populiarinimui. Loretos dėka Labardžių biblioteka aktyviai bendradarbiauja su Labdaros ir paramos fondu „Švieskime vaikus“.

Loreta labai darbšti, rūpestinga, draugiška, atsakinga, sąžininga, nuoširdi, linksma, aktyvi, kūrybinga, kupina idėjų, itin organizuota – tikra auksarankė. Domisi literatūra, daug skaito, o svarbiausia – randa bendrą kalbą su įvairaus amžiaus žmonėmis. Nuolat sulaukiama gerų atsiliepimų apie Loretos darbą. Rietaviškiai taip pat spėjo ją pamilti – 2015 m. dirbo centre. Loreta nemoka dirbti paviršutiniškai, jeigu ji kažko imasi, tai iš visos širdies, atiduodama visą save ir neskaičiuodama savo laiko. Jeigu reikia kokios pagalbos centrui, organizuojant renginį daugiau pajėgų, paskambinus Loretai visada išgirsti: ,,Taip, būsiu, padarysiu, viskas gerai, atvažiuosiu“. Pasiruošusi dirbti nors ir visą parą...  Tokia motyvuota darbuotoja, kupina neišsenkančios energijos, vidinės tvirtybės ir visada pasirengusi padėti – tikrai atrama.

Loreta Jurkienė savo nuoširdžiu ir kūrybišku darbu prisideda prie Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vizijos įgyvendinimo – kurti patrauklią, bendruomenišką erdvę, kuri įkvepia gyventojus skaitymui, tobulėjimui, turiningam laisvalaikiui, saviraiškai, bendravimui.

 

Erika PRANCKEVIČIENĖ

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė

 

Viešųjų bibliotekų ir jų padalinių (filialų) Metų nominacijos konkurso nugalėtojai:

Savivaldybių viešųjų bibliotekų kategorija

Inovacijų biblioteka – Šilalės r. savivaldybės viešoji biblioteka

Skaitymų inovatorė – Klaipėdos r. sav. J. Lankučio viešoji biblioteka

Partnerysčių biblioteka – Ignalinos r. sav. viešoji biblioteka

Biblioteka Geriausias vaikų ir Jaunimo draugas – Jonavos r. sav. viešoji biblioteka

Viešųjų bibliotekų miesto padaliniai (filialai)

Bendruomeniškiausia biblioteka – Kauno r. sav. viešosios bibliotekos padalinio Vilkijos biblioteka

Kūrybiškiausia biblioteka – Šiaulių m. sav. viešosios bibliotekos Šaltinėlio filialas

Biblioteka Geriausias vaikų ir Jaunimo draugas – Šalčininkų r. savivaldybės viešosios bibliotekos Eišiškių m. filialas

Viešųjų bibliotekų kaimo padaliniai (filialai)

 Bendruomeniškiausia biblioteka – Rietavo sav. I. Oginskio viešoji biblioteka Labardžių filialas

Kūrybiškiausia biblioteka – Jurbarko r. sav. Viešosios bibliotekos Vadžgirio filialas

Biblioteka Geriausias vaikų ir jaunimo draugas – Lazdijų r. sav. Viešosios bibliotekos Teizų padalinys

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika