Skelbimai

KVIETIMAS PRISIJUNGTI PRIE EUROPOS ARCHEOLOGIJOS DIENŲ LIETUVOJE VEIKLŲ ORGANIZAVIMO
2021-05-20

Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos archeologijos draugija, Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas kviečia aktyviai dalyvauti organizuojant ir įgyvendinant Europos archeologijos dienas, kurios vyks 2021 m. birželio 18–20 d. visoje Lietuvoje. Prie šios tarptautinės iniciatyvos kviečiamos jungtis visos privačios ir viešos institucijos, veikiančios archeologinio paveldo tyrimų, išsaugojimo ir sklaidos srityse, taip pat archeologinio paveldo tyrėjai, įvairios bendruomenės, besirūpinančios archeologinio paveldo išsaugojimu, pažinimu ir perteikimu visuomenei.

Europos archeologijos dienos – tai tarptautinė iniciatyva, kviečianti įgyvendinti archeologijos paveldo pažinimui ir populiarinimui skirtas veiklas, siekiant profesionaliai, inovatyviai ir originaliai pristatyti šalies archeologinį paveldą plačiajai Lietuvos ir užsienio visuomenei. Šios dienos minimos visoje Europoje kiekvienų metų birželio mėnesio viduryje. Daugiau informacijos apie Europos archeologijos dienų tikslus ir vykdomas veiklas galima rasti: https://journees-archeologie.fr/.

Organizacijos bei pavieniai asmenys visoje Europoje kasmet pateikia platų spektrą veiklų: dirbtuves, ekskursijas, paskaitas, degustacijas, pristatymus, parodas, atvertas erdves, transliacijas, spektaklius, archeologinių tyrimų lankymą, atkurtas gyvenvietes po atviru dangumi, tyrimų laboratorijas, gyvus bei virtualius renginius ir kt. Europos archeologijos dienų organizatoriai taip pat siūlo orientuotis ne vien į gyvai vykstančius renginius, bet kurti ir virtualų Europos archeologijos dienų turinį naudojant grotažymę #Archeorama.
Džiaugiamės, jog pirmojo kvietimo metu norą prisijungti prie 2021 m. Europos archeologijos dienų Lietuvoje jau pareiškė ne vienas muziejus. Antruoju kvietimu keturios bendradarbiaujančios institucijos siekia paskatinti dalyvauti bei į programą įtraukti kuo daugiau įvairių institucijų, tyrėjų, paveldosaugininkų ir bendruomenių, kurie padėtų atspindėti ir atskleisti platų Lietuvos archeologijos mokslo ir paveldo kontekstinį vaizdą.

Maloniai kviečiame visus paveldo tyrėjus, restauratorius, edukatorius jungtis prie iniciatyvos ir atverti tyrimų vietas ir objektus visiems besidomintiems, papasakoti apie vykdomus tyrimus bei gaunamus rezultatus. Paveldo specialistus kviečiame pristatyti visuomenei vietos archeologijos paveldą, taip jį aktualizuojant ir kviečiant juo domėtis vietos bendruomenes (pvz., organizuojant ekskursijas, tvarkymo akcijas, paskaitas, parodas ir pan.). Daugelis šių iniciatyvų nereikalauja didelių finansinių ir laiko sąnaudų, tačiau būtų neįkainojamos populiarinant archeologiją ir šviečiant visuomenę.
Norinčius dalyvauti šių metų Europos archeologijos dienose prašome iki š. m. gegužės 31 d. pateikti dalyvio duomenis, numatomo renginio aprašymą pagal pridedamą lentelę ir pagal galimybes pateikti asociatyvią iliustraciją. Esant galimybei, pageidautina renginio informaciją pateikti lietuvių ir anglų kalbomis. Informaciją apie renginius prašome siųsti renginio koordinatorei, Lietuvos nacionalinio muziejaus edukacinių projektų vadovei Ievai Luckutei (el. p. ieva.luckute@lnm.lt, tel. 8 673 79 614), į kurią galima kreiptis ir dėl kitų, su Europos archeologijos dienų renginiais susijusių klausimų ar papildomos informacijos. Visa gauta informacija apie numatomus Europos archeologijos dienų renginius Lietuvoje bus viešinama bendradarbiaujančių institucijų sklaidos kanalais ir skelbiama tarptautinėje Europos archeologijos dienų renginiams skirtoje svetainėje (https://journees-archeologie.fr/c-2021/lg-en/lithuania/presentation).
PRIDEDAMA:
Renginių lentelė, 1 lapas.
Praktinis vadovas nacionaliniams koordinatoriams ir renginių organizatoriams.

Pagarbiai –
Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė dr. Rūta Kačkutė
Lietuvos archeologijos draugijos Tarybos pirmininkė Agnė Žilinskaitė
Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorius Vidmantas Bezaras
Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos
instituto direktorius dr. Vasilijus Safronovas

Atgal Archyvas
Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika