MOBILUSIS DARBAS RIETAVE BUVO VYKDOMAS NET IR PANDEMIJOS AKIVAIZDOJE
2021-10-19


Mobilųjį darbą su jaunuoliais Tveruose, Medingėnuose, Labardžiuose, Žadvainiuose ir Daugėduose vykdo Rietavo atviro jaunimo centro mobilūs darbuotojai. Pagrindinė žinutė, kurią norima akcentuoti įgyvendinant šį projektą, jog jaunimo darbuotojas yra žmogus, kuriuo galima pasitikėti, sulaukti patarimo, išsipasakoti ar tiesiog pabūti kartu. Šis projektas finansuojamas Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. 

Kaip atskleidė Rietavo atviro jaunimo centro l.e.p direktorė, šiomis dienomis opiausia problema yra socialinė atskirtis, kurią patiria kaimiškose bendruomenėse gyvenantis jaunimas, dėl nepakankamai prieinamų paslaugų Rietavo mieste. Dėl Lietuvoje galiojusio karantino ir apribotų veiklų, atsirado ir dar viena problema – negalėjimas išeiti iš savo uždaro „burbulo“, kai jaunimas nelankė ugdymo įstaigų, įvairių renginių, nėjo net ir į susitikimus su draugais. Šiuo sunkiu laikotarpiu jaunimo centro darbuotojai susidūrė su labai dideliais iššūkiais planuojant veiklas, sunkumais, siekiant sudominti jaunuolius nuotolinėmis veiklomis. Atlaisvėjus karantino ribojimams yra sudėtinga vėl pritraukti jaunimą į veiklas, kurias jie anksčiau lankė labai noriai. Šiuo laikotarpiu jaunimas yra sąstingyje, jaučiasi pamirštas ir pasimetęs. Pabendravus su jaunuoliais pastebimos ir suvešėjusios problemos šeimose: didesnis svaigalų vartojimas, tėvų skyrybos, konfliktai. Jaunuoliai dar aštriau visa tai išgyveno, kai neturėjo kam išsipasakoti, sulaukti tinkamos pagalbos ar patarimo. Tenka pripažinti, kad nuotoliniu būdu vykdyti grupinių užsiėmimų nepavyko, tad darbuotojai koncentravosi į individualų jaunimo konsultavimą. Įvairiausių klausimų ir problemų kamuojami jaunuoliai galėjo susisiekti su jaunimo centro darbuotojais telefonu ar per socialinius tinklus, vos tik būdavo tam poreikis. Mobilusis darbas Rietave vykdomas jau ketvirtus metus ir didžiausia problema, anot jaunimo, vis dar lieka negalėjimas atvykti į jaunimo centrą Rietave. Dėl labai riboto susisiekimo viešuoju transportu, jaunimo centro darbuotojai stengiasi jaunuolius atsivežti patys ir įtraukti į centre vykdomus projektus, renginius, mokymus, užsiėmimus. 

Projekto įgyvendinimo metu išbandyta daugybė būdų, siekiant vėl suburti jaunimą, atgaivinti buvusį ryšį. Pagal galimybes vyko žygiai, išgyvenimas gamtoje, lobių paieškos, nuolatinės diskusijos jaunuoliams aktualiomis temomis. Vasaros laikotarpiu buvo  organizuojamos dvi stovyklos jaunimui iš kaimiškų bendruomenių, kurias finansavo Nacionalinė mokėjimo agentūra. Stovyklų metu, per edukacinę veiklą, buvo bandoma atskleisti dabartines jauno žmogaus aktualijas bei susigrąžinti karantino laikotarpiu prarastą draugystę. 

Rietavo atviro jaunimo centro informacija

 

  

  

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika