KVIEČIAME RAŠYTI LAIŠKĄ ISTORIJAI
2021-02-18


Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ drauge su LRT televizija kviečia visos Lietuvos vaikus dalyvauti LR Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoje akcijoje „Laiškas istorijai“. Vaikai kviečiami su istorinėmis asmenybėmis pasidalinti savo mintimis apie Lietuvos ateitį, padėkoti už svarbiausius darbus Lietuvos herojams ir kūrėjams, papasakoti jiems apie Lietuvą, kurioje gyvename šiandien. Šūkiu „Iš širdies į praeitį“ akcijos iniciatoriai ir kūrėjai ragina vaikus atrasti asmenišką ryšį su jų miestų ir miestelių apylinkėse kūrusiais visai Lietuvai svarbiais herojais ar įkvepiančiomis asmenybėmis bet kur Lietuvoje. 

Prie penkiasdešimties istorinėms Lietuvos asmenybės skirtų paminklų visoje Lietuvoje bus išdėliotos pašto dėžutės – jų žemėlapį galite rasti www.laiskasistorijai.lt. Moksleiviai kviečiami parašyti asmenišką laišką savo istorijos herojui: kunigaikščiui ar rašytojui, partizanui ar knygnešiui, mokytojui ar mūsų laisvės kūrėjui. Laišką galima įmesti į pašto dėžutę prie paminklo arba siųsti el. p.  labas@laiskasistorijai.lt. Įdomiausių laiškų autorius apdovanos Prezidentas Gitanas Nausėda. 

„Beveik mėnesį truksianti akcija – puikus metas prisiminti Lietuvą kūrusius žmones tiek pamokose, tiek namuose. Simboliškai nuo Nepriklausomybės paskelbimo iki Nepriklausomybės atkūrimo – tiek laiko kviečiame švęsti Lietuvą ir jos herojus. Nuo Karaliaus Mindaugo iki Jono Basanavičiaus, nuo Barboros Radvilaitės iki Gabrielės Petkevičaitės-Bitės – kviečiame vaikus rasti jiems artimą istorinę asmenybę ir jai parašyti betarpišką, šiltą, asmenišką laišką. Tuo pačiu – aplankyti herojui skirtą paminklą ir nepamiršti prisiminti tų, kurie per amžius kūrė mūsų valstybę“, – pasakojo „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ prodiuseris Laurynas Šeškus. 

Įdomiausių laiškų autoriai, kuriuos apdovanos Prezidentas Gitanas Nausėda, bus paskelbti Kovo 11-ąją specialiojoje LRT televizijos laidoje „Įdomiosios pamokos. Kovo 11-oji“. 

Rietavo savivaldybė taip pat prisideda prie šios gražios akcijos ir kviečia visus aktyviai dalyvauti ir parašyti laišką savo herojui. Parodykime Lietuvai, kad Rietavo žmonių sukurti laiškai istorijai yra patys šauniausi, originaliausi.

 

Laiško dėžutę galite rasti prie Rietavo Oginskių istorijos ir kultūros muziejaus laiptų.

Penkiasdešimties pašto dėžučių žemėlapį moksleiviai gali rasti interneto svetainėje www.laiskasistorijai.lt. Norintys savo laiškus gali siųsti ir elektroniniu paštu labas@laiskasistorijai.lt

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika