DŽIAUGSMINGOS VASAROS STOVYKLOS PATIRTYS
2022-06-28


Atėjus vasarai  Rietavo sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Rietavo viltis“ nariai su nekantrumu laukai poilsio stovyklos. Programos veiklos ugdo intelekto negalios asmenų savarankiškumą, kūrybiškumą, saviraišką, pažinties ir kitus savarankiškam gyvenimui būtinus įgūdžius. Projektas finansuojamas iš Rietavo savivaldybės Vaikų vasaros poilsio programos rėmimo konkurso. Projektas skirtas Žemaičių kalbos metams paminėti. Šiemet stovykla vyko birželio 13–17 dienomis. 

Pirma diena – išvyka į Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejų susipažinti su Žemaitijos istorija. Muziejuje pasitiko muziejininkė Otilija Gricienė, kuri papasakojo apie Žemaitijos istoriją. Apžiūrėtos eksponuojamos parodos – „Dingusio paveldo sugrįžimas“  ir Audronės Zupkienės kryželiu siuvinėta paroda „Siuvinėtas Čiurlionis“, grožėtasi paveikslais „Ramybė“, „Žinia“, „Pasaka“, „Bičiulystė“, „Praeitis“. Muziejininkė O. Gricienė parodė ir kitas eksponuojamas darbų parodas. Aplankyti ir Rietavo parke esantys tvenkiniai, apžiūrėtos skulptūros, eksponuojamos nuotraukos. Grįžus į centrą su gimtadieniu pasveikinta vilties narė Gabrielė. 

Antra diena – pažintinė išvyka į Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių. Susitikimas su bibliotekininke Loreta Jurkiene vyko ne bibliotekoje, o Rietavo parke. Smagiai įsitaisius ant suolelių, klausytasi bibliotekininkės skaitomų žemaitiškų kūrinių, sakmių, pasakojimų apie Žemaitiją. Mėginta atspėti žemaitiškus žodžius, žaisti įvairūs žaidimai. Susitikimas unikalus, nes klausytasi net tik žemaitiškų kūrinių, bet ir grožėtasi vasariška gamta. 

Trečia diena – renginys „Kas būs – kas nabūs, bet Žemaitės napražūs“. Popietėje dalyvavo žemaičių klubo „Vingiorykštė“ narė Genovaitė Česnauskienė su vyru Jonu. Popietės metu viešnia papasakojo apie žemaičių kalbos išskirtinumą, supažindino su Juozo Pabrėžos knyga „Žemaičių kalba ir rašyba“ bei su kitomis knygomis, kuriose spausdinama žemaitiška kūryba. Genovaitė paskaitė savo ir kitų autorių kūrinėlių. Kai kuriuose eilėraščiuose buvo pavartoti sudėtingesni žodžiai, tad visi dalyviai aktyviai spėliojo žodžių reikšmes, o teisingai atspėjus gavo po saldų prizą. Į žemaitiškus skaitymus įsijungė ir Jonas, sudainavęs kelias dainas, kurių metu jaunuoliai pakilę iš savo vietų pradėjo smagiai šokti. Taip pat buvo pasveikinti broliai Vaidas ir Martynas, šventę gimtadienius. 

Ketvirta diena – žemaitiškų valgių ruošimas, jų degustacija. Vėliau bendrijos narius pradžiugino folklorinio ansamblio „Kadaginis“ ir liaudiškos muzikos kapelos „Subata“ meno vadovė Aida Liutikienė ir ansamblio narė Jūratė Šuopienė, atlikusios žemaitiškas dainas. Dainininkėms talkino J. Šuopienės anūkėlės Beata ir Raimeda. Po koncerto visi vaišinosi sūriu ir medumi. 

Penkta diena – išvyka į Palangos Gintaro muziejų edukacinei programai „Gintaro savybės“. Pamokos metu dalyviai sužinojo, kad gintaras neskęsta sūriame vandenyje, yra degus ir lengvas. Jaunimas turėjo galimybę šlifuoti, uostyti, liesti gintaro gabalėlius. Muziejuje apžiūrėtos gintaro dirbinių ekspozicijos. Vykta ir prie Baltijos jūros, pasivaikščiota pakrante. Namo stovyklautojai grįžo laimingi ir kupini įspūdžių. Džiugu, kad po dviejų metų pertraukos vėl galima aktyviai įsijungti į stovyklos veiklas.

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Rietavo viltis“ tarybos pirmininkė Angelė Arienė

  

 

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika