DIENA, SKIRTA ŽEMAITIJOS METAMS PAMINĖTI
2022-11-17


„Tarmė yra kalbos pagrindas“, „gimtoji tarmė yr ne grubi, o rupi,  kap ruginė douna,  kap švieže išarta žemė“... Tokie ir dar daug kitų gimtąją tarmę apibūdinančių posmų, dainų ir pranešimų skambėjo lapkričio 16 d. Rietavo sav. Tverų gimnazijoje vykusioje pradinių klasių mokinių ir jų mokytojų konferencijoje „Pasirokoukem žemaitiška“.

Tveriškiai svečius pasitiko žemaitiškai skambančiomis dainomis, skaičiuotėmis ir šokiu „Pliauškutis“. Visus dalyvius sveikino ir šia iniciatyva džiaugėsi Rietavo sav. Tverų gimnazijos direktorė Gitana Kužmarskytė ir Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė (švietimui), laikinai einanti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pareigas Jolanta Grevienė. Savo šauniai paruoštais pranešimais dalijosi abiejų Rietavo savivaldybės gimnazijų 1–4 klasių moksleiviai ir svečiai iš Varnių M. Valančiaus gimnazijos (Telšių r.). Pranešimai skyrėsi temų įvairove ir pateikimo forma – vieni vaidino ir deklamavo, kiti  pasidalino žemaitiškomis patarlėmis ir priežodžiais. Po žemaitiškų pietų konferenciją tęsė praktiniai žaidimai, rietaviškių ir varniškių atliekamos žemaitiškos dainos. Vaikai aktyviai mokėsi naujų žaidimų ir dainelių. Ši diena buvo puiki mokyklų bendradarbiavimo šventė.

Rietavo sav. Tverų gimnazijos informacija

  

  

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika