DĖL INDIVIDUALIŲ BUITINIŲ NUOTEKŲ VALYMO ĮRENGINIŲ ĮSIGIJIMO DALINIO KOMPENSAVIMO
2021-03-02


Rietavo savivaldybės taryba 2020 m. spalio 29 d. priėmė sprendimą Nr. T1-174 „Rietavo savivaldybės individualių buitinių nuotekų valymo įrenginių įsigijimo dalinio kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, kuriuo patvirtintas Rietavo savivaldybės individualių buitinių nuotekų valymo įrenginių įsigijimo dalinio kompensavimo tvarkos aprašas.

Dalinė kompensacija skiriama tik įrenginiams įsigyti (darbai nefinansuojami). Už įsigytus įrenginius pareiškėjui kompensuojama 50 proc. individualaus nuotekų valymo įrenginio įsigijimo vertės, bet ne daugiau kaip 1000 Eur. Įrenginių  įsigijimas iš dalies kompensuojamas Rietavo savivaldybės biudžeto lėšomis.

Paraiškas daliniam finansavimui gauti gali teikti asmenys, kurie Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo numatyta tvarka deklaruoja gyvenamąją vietą arba yra įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Rietavo savivaldybėje, įsirengę individualius buityje susidarančių nuotekų valymo įrenginius Rietavo savivaldybės teritorijoje.

Tinkamomis  kompensuoti paraiškos galės būti pripažintos tų pareiškėjų, kurie neturi techninės galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir tokių tinklų neplanuojama įrengti artimiausius 5 metus.

Paraiškas pareiškėjai Rietavo savivaldybės administracijai gali teikti iki einamųjų metų lapkričio 1 dienos tiesiogiai ar el. paštu.

Su paraiška gyventojai turi pateikti šiuos dokumentus (Savivaldybės administracijai teikiami tik tada, kai įrenginiai būna įrengti ir turimi visi dokumentai):

1. Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašo apie nuosavybės teise įregistruotą žemės sklypą kopiją.

2.  Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašo apie nuosavybės teise įregistruotus statinius kopiją arba statinių statybą leidžiančio dokumento kopiją.

3. Jeigu žemės sklypas priklauso ne vienam savininkui, kito (-ų) savininko (-ų) sutikimą (-us), kad neprieštarauja įrenginių įrengimui.

4. Nacionalinės žemės tarnybos sutikimą dėl numatytų darbų atlikimo (taikoma valstybinėje žemėje).

5. Įrenginių pirkimo išlaidas pagrindžiančius dokumentus (PVM sąskaita faktūra, sąskaita faktūra, mokėjimo pervedimas ar kitas apmokėjimą įrodantis dokumentas).

6. Įrenginių eksploatacinių savybių deklaraciją (įrenginio sertifikatas). Įrenginio išvalomos ir į gamtinę aplinką išleidžiamos buitinės nuotekos negali viršyti Reglamente nurodytų užterštumo reikšmių.

7. UAB „Rietavo komunalinis ūkis“ išduotą išvadą dėl pareiškėjo techninių galimybių prisijungti prie centralizuotų nuotekų surinkimo tinklų (esamų ar planuojamų nutiesti per artimiausius 5 metus).

Elektroninė nuoroda į dokumentą

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/a5ac6ec11a2711eb9604df942ee8e443.

Dėl konsultacijos galite kreiptis į Rietavo savivaldybės administracijos Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus ekologę Vestą Andrijauskienę, tel. 8 662 37 435, el. p. ekologe@rietavas.lt arba į savo gyvenamosios vietos seniūnijos seniūną.

 

Vesta ANDRIJAUSKIENĖ

Rietavo savivaldybės administracijos

Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus ekologė

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika