Rietavo savivaldybė - Darbo taryba

Darbo taryba

2024-05-29

DARBUOTOJŲ ATSTOVŲ SAUGAI IR SVEIKATAI RINKIMŲ Į DARBUOTOJŲ ATSTOVŲ SAUGAI IR SVEIKATAI KOMITETĄ POSĖDŽIO PROTOKOLAS NR. DT-6

------------------------------------------------------------------------------------------

RIETAVO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DARBO TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTAS

------------------------------------------------------------------------------------------

2024-02-15

DARBO TARYBOS POSĖDŽIO PROTOKOLAS 2024 M. VASARIO 13 D.  NR. DT-1

PROTOKOLAS (*.PDF)

------------------------------------------------------------------------------------------

2024-02-07

SKELBIAMI DARBO TARYBOS RINKIMŲ REZULTATAI

PROTOKOLAS (*.PDF)

------------------------------------------------------------------------------------------

2024-01-18

SKELBIAMI RINKIMAI Į RIETAVO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DARBO TARYBĄ

Vadovaudamas Rietavo savivaldybės administracijos direktoriaus 2024 m. sausio 8 d. įsakymu  Nr. AV – 9 „Dėl Rietavo savivaldybės administracijos darbo tarybos rinkimų komisijos sudarymo ir darbo tarybos rinkimų tvarkos aprašo patvirtinimo“ sudaryta Rietavo savivaldybės administracijos Darbo tarybos rinkimų komisija nustatė, kad Rietavo savivaldybės administracijos Darbo tarybos rinkimai vyks 2024 m. vasario  5 d. 9.00 iki 16.00 val. adresu Laisvės a. 3, Rietavas

Darbo tarybos rinkimuose gali dalyvauti ir balso teisę turi visi bent 3 (trijų) nepertraukiamų mėnesių darbo santykius su darbdaviu turintys Rietavo savivaldybės administracijos darbuotojai,  išskyrus LR DK 170 straipsnio 3 dalyje nurodytus asmenis.

Kandidatais į Darbo tarybą gali būti visi darbuotojai, sulaukę 18 (aštuoniolikos) metų ir kurių darbo santykiai su darbdaviu trunka ilgiau kaip 6 (šešis) mėnesius. Rinkimų komisijos nariai ir Darbdavys ir pagal įstatymus, įgaliojimus ar steigimo dokumentus jam atstovaujantys asmenys negali būti kandidatais į Darbo tarybos narius.

Kiekvienas rinkimų teisę turintis Rietavo savivaldybės administracijos darbuotojas gali pasiūlyti po vieną kandidatą raštu kreipdamasis į Rinkimų komisijos sekretorę Viktoriją Pudžiuvelienę pateikdamas prašymą ir rašytinį siūlomo kandidato sutikimą būti renkamu į Darbo tarybą.

Kandidatų į Rietavo savivaldybės administracijos Darbo tarybos narius registracija vyks iki 2024 m. sausio  19 d.

Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Informaciją Darbo tarybos rinkimų klausimais teikia Rinkimų komisijos pirmininkas Rietavo savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyr. specialistas (teisininkas) Andrej Pavlovskij, tel. (8 448) 73 224 ir Rietavo savivaldybės administracijos Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Viktorija Pudžiuvelienė, tel. (8 448) 73 225.

-------------------------------------------------------------------------------------

2024-01-08

ĮSAKYMAS DĖL RIETAVO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DARBO TARYBOS RINKIMŲ KOMISIJOS SUDARYMO IR DARBO TARYBOS RINKIMŲ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

-------------------------------------------------------------------------------------

RIETAVO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DARBO TARYBA

Lietuvos Respublikos darbo kodeksas (toliau – LR DK) nustato darbdaviams naują pareigą – steigti darbo tarybas. Darbo taryba darbdavio iniciatyva privalo būti sudaryta, kai vidutinis darbdavio darbuotojų skaičius (žr. LR DK 22 straipsnį) yra dvidešimt ir daugiau darbuotojų. Ji sudaroma trejų metų kadencijai. Jeigu darbovietėje yra darbdavio lygmeniu veikianti profesinė sąjunga, kurios nariais yra daugiau kaip 1/3 visų darbuotojų, darbo taryba nesudaroma, o profesinė sąjunga įgyja visus darbo tarybos įgaliojimus ir vykdo visas LR DK darbo tarybai priskirtas funkcijas. Jeigu darbovietėje daugiau kaip 1/3 darbuotojų priklauso įmonėje veikiančioms profesinėms sąjungoms, darbo tarybos funkcijas vykdo profesinių sąjungų narių išrinkta profesinė sąjunga arba jungtinė profesinių sąjungų atstovybė.

Tarybos nariais gali būti renkami visi darbuotojai, sulaukę aštuoniolikos metų ir kurių darbo santykiai su darbdaviu trunka ilgiau kaip šešis mėnesius. Darbuotojai, išdirbę trumpiau negu šešis mėnesius, darbo tarybos nariais gali būti renkami tik tuo atveju, kai visi darbuotojai dirba trumpiau negu šešis mėnesius. Darbdavys ir pagal įstatymus, įgaliojimus ar steigimo dokumentus jam atstovaujantys asmenys negali būti darbo tarybos nariais.

Darbo taryba renkama remiantis visuotine ir lygia rinkimų teise, slaptu balsavimu tiesioginiuose rinkimuose. Darbo tarybos rinkimuose gali dalyvauti ir balso teisę turi visi bent trijų nepertraukiamų mėnesių darbo santykius su darbdaviu turintys darbdavio darbuotojai, išskyrus LR DK 170 straipsnio 3 dalyje nurodytus asmenis. Pirmuosius rinkimus vykdo rinkimų komisija, kurią įsakymu sudaro darbdavys.

Darbuotojai, paskirti į rinkimų komisiją, rinkimų komisijos įgaliojimų metu darbdavio iniciatyva negali būti atleidžiami iš darbo. Už laiką, sugaištą organizuojant ir vykdant darbo tarybos rinkimus, jiems mokamas vidutinis darbo užmokestis.

Atkreiptinas dėmesys, kad pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo 5 straipsnio 2 dalį nuo naujojo LR DK įsigaliojimo nebeteks galios Lietuvos Respublikos darbo tarybų įstatymas, todėl darbo tarybų rinkimai, šių tarybų teisės ir pareigos nustatomos  LR DK. 

Valstybinės darbo inspekcijos Asmenų aptarnavimo ir teisės

taikymo skyriaus informacija

------------------------------------------------------------

LIETUVOS RESPUBLIKOS DARBO KODEKSAS

ĮSAKYMAS DĖL RIETAVO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2017 M. LAPKRIČIO 8 D. ĮSAKYMO NR. AV-676 ,,DĖL DARBO TARYBOS RINKIMŲ KOMISIJOS SUDARYMO IR DARBO TARYBOS RINKIMŲ TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO“ 3 PUNKTO PRIEDO KEITIMO

ĮSAKYMAS DĖL DARBO TARYBOS RINKIMŲ KOMISIJOS SUDARYMO IR DARBO TARYBOS RINKIMŲ TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO

DARBO TARYBOS RINKIMŲ KOMISIJOS POSĖDŽIO PROTOKOLAS

Paskutinis atnaujinimas: 2024-06-03 13:51:44
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2024     
Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika