„DAINUOKIT SESĖS IR BROLIAI“
2021-10-20


Spalio 15-osios vakarą jaukumu bei šiluma širdis užpildyti pakvietė  Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka – čia surengtas Rietavo kraštiečio, dirigento, dainų autoriaus Aloyzo Meškausko sudarytos knygos „Dainuokit, sesės ir broliai“ pristatymas.

Išskirtinį vakarą muzikiniu kūriniu (smuiku) pradėjo A. Meškausko dukra Giedra Meškauskaitė. Savo poezijos eiles dovanojo rietaviškė, literatė Genovaitė Česnauskienė. Bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė susirinkusiuosius vedė į kelionę, kurioje buvo pasakojama apie A. Meškausko prasmingą, aktyvų, profesinį gyvenimo kelią, pasiekimus ir nuveiktus reikšmingus darbus. Autorius pristatydamas knygą ,,Dainuokit, sesės ir broliai“ teigė, kad joje įamžino jaunystės dainas, rašytas 1945–1947 m. Į knygą sugulė lietuviškos dainos, kurias anuomet dainuodavo per šventes,  dirbant laukuose, keliaujant, su daina buvo džiaugiamasi ir liūdima, muzika ir dainos lydėjo visur ir visada. Autorius nusprendė sudėti į šį dainų rinkinį lietuviškas dainas (tekstus su natomis), kad jos išliktų ateities kartoms.

Būtina paminėti, kad susitikimas vyko ypatingą dieną – būtent spalio 15-ąją A. Meškauskas minėjo savo 90-ąjį jubiliejų. Jaukią nuotaiką sukūrė šilti, jautrūs prisiminimai, pokalbiai, dainos, muzikos akordai, o į renginį susirinkę autoriaus artimieji, bendraminčiai ir bičiuliai užliejo jį gėlių žiedais bei gražiausiais ir šilčiausiais sveikinimais.  

Knygą galima įsigyti Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje.

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos informacija

 

  

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika