MIELI RIETAVO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJAI,
2021-04-16


Pastarieji metai – nelengvas išbandymas ne tik Rietavo, Lietuvos, Europos, bet ir viso pasaulio gyventojams. COVID-19 liga pakeitė žmonių gyvenimus. Taikomi ribojimai, siekiant apsaugoti vieniems kitus, išvargino, jaučiamas vis didesnis nusivylimas. Tačiau džiugu, kad nuo praėjusių metų pabaigos Lietuvoje prieinamos vakcinos nuo Covid-19 dovanoja viltį, kad pandemija bus įveikta, jeigu būsime vieningi ir naudosimės tuo, ką siūlo mokslas.

Šių metų balandžio mėn. pradžioje mes abu pasiskiepijome ,,AstraZeneca“ vakcina. Neturėjome nė mažiausios abejonės, kad reikėtų atsisakyti skiepo. Nebuvo svarbu ir tai, kurią vakciną gausime. Praėjus dienai po skiepijimo, savijauta priminė gripo sukeltus pojūčius. Būsena nebuvo maloni, tačiau žinojome, kad temperatūra, galvos skausmas – trumpalaikiai ir, svarbiausia, ne ligos, kuri daliai žmonių kainuoja gyvybę, požymis. Šiuo metu nejaučiame jokio šalutinio poveikio ir laukiame antros vakcinos dozės.  

Nors viešojoje erdvėje sklando daugybė pseudomokslinės informacijos, prieštaringų vertinimų, raginame pasitikėti mokslininkų, medikų bendruomene, Pasaulio sveikatos organizacija, Europos vaistų agentūra. Suprantame, kad vakcinos, dalies visuomenės sąmoningai apipintos įvairiais mitais, gali kelti baimę, tačiau esame įsitikinę, kad šiuo metu tai – vienintelis kelias sugrįžti į visiems įprastą gyvenimą. Neabejojame ir tuo, kad šis kelias saugus.

Dėkojame gyventojams, kurie pasiskiepijo. Abejojančius norime padrąsinti – pojūčiai pasiskiepijus kur kas lengvesni ir trunka trumpiau negu tie, kuriuos sukelia COVID-19 liga. Jeigu neturite galimybių atvykti į gydymo įstaigą, informuokite savo šeimos gydytoją – jis tikrai ras būdą Jus saugiai paskiepyti.

„Petys už laisvę“ – kad kuo greičiau susitiktume su artimaisiais, nebijodami už(si)krėsti.

 

Antanas ČERNECKIS

Rietavo savivaldybės meras,  

Vytautas DIČIŪNAS

Rietavo savivaldybės administracijos direktorius

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika