AKCIJA „DAROM“
2021-05-05


Nuo 2008 m. gerai pažįstama organizacija „Mes Darom“ 2021 metus pasitinka su iššūkiais ir pokyčiais – pasauline pandemija ir naujai sudaryta komanda. Tačiau tai, kad Lietuva vis dar yra karantino suvaržymuose, organizacijos nesustabdo. Laukia naujos iniciatyvos ir pokyčiai, kurie prasideda jau nuo tradicija tapusios viešųjų erdvių tvarkymo akcijos „Darom“, kuri šiemet vyks gegužės 7-8 d.

„Akcija po metų pertraukos grįžta su nauju šūkiu – „DAROM IKI GALO. Surink. Rūšiuok. Priduok!“ Žvelgiant retrospektyviai, akcija visuomet buvo dedikuota viešųjų erdvių tvarkymui, tad šio aspekto ir nesiruošiame keisti. Norime pabrėžti, kad pavasaris nėra tik sandėliukų ir namų švarinimosi metas – tai galime daryti ištisus metus, o sušilus orams kviečiame keliauti į gamtą. Į mišką, parką ar pažintinį taką eikime pasiimdami ir šiukšlių maišą. Džiaugiuosi, kad per daugiau negu dešimt akcijos gyvavimo metų visuomenės įpročiai gerokai pasikeitė, tad natūraliai ir akcijos formatui atėjo laikas atsinaujinti. Tam tikra prasme, pasaulinė pandemija suteikė galimybę pažiūrėti į akciją novatoriškai“, – teigia „Mes Darom“ komunikacijos vadovė Toma Buivydaitė, kalbėdama apie šių metų naujoves.

Šiemet tvarkymasis atiduodamas į dalyvių rankas „iki galo“: kviečiama ne tik rinkti ir rūšiuoti surinktas atliekas, tačiau ir patiems jas perduoti į regionų atliekų tvarkymo centrų (RATC) valdomas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles arba išmesti miesto konteineriuose. 

  • KAIP DALYVAUTI SAUGIAI? Kviečiame akcijos metu vadovautis Vyriausybės paskelbtomis saugumo rekomendacijomis, laikytis saugių atstumų, asmeniškai pasirūpinant veido kaukėmis ir pirštinėmis.
  • KĄ IR KUR TVARKYTI? Savarankiškai pasirinktas viešąsias erdves arba „MES DAROM“ programėlėje pažymėtas problemines teritorijas.
  • KAIP PASIRŪPINTI ATLIEKOMIS?
  • 1. Atliekas rinkti ir rūšiuoti į asmeninius šiukšlių maišus.
  • 2. Išrūšiuotas atliekas savarankiškai galite nuvežti į atliekų priėmimo aikštelę (Kalakutiškės k., Rietavo sen.).
  • 3. Jeigu neturite galimybės pasirūpinti šiukšlių išvežimu (jos per didelės, sunkios ar specifinės), kviečiame informuoti seniūnijų seniūnus, bendruomenių pirmininkus, seniūnaičius apie atliekų palikimo vietas, kad atliekas būtų galima saugiai surinkti.

„Mūsų ilgalaikė perspektyva ir siekis – kad akcijos apskritai nebereiktų! Norisi tikėti, kad vieną dieną būsime tvarūs ne tik besirenkant maistą, marškinėlius ar namų statybos būdus, bet ir mąstysime sąmoningai. Tvari mąstysena kalba apie „aš“, bet mąsto apie „mes“. Tokio mąstymo tikslas yra gerinti šiandieną, siekiant, kad rytdiena būtų lengvesnė visiems, o ne tik „man“. Jeigu išmokome pasiimti daugkartinius maišelius eidami apsipirkti, galbūt dabar jau galime pratintis išeinant į gamtą pasiimti ir šiukšlių maišus,“ – svarsto Toma  Buivydaitė, kalbėdama apie ilgalaikius akcijos siekius ir organizacijos viziją. 

Akcijos „Mes Darom“ komandos informacija

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika