LIEPOS 6-ĄJĄ – TRADICINIAI VASAROS VAIDINIMAI IR TAUTIŠKOS GIESMĖS GIEDOJIMAS
2022-07-07


Liepos 6 d. minint Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną vyko tradiciniai „Rietavo vasaros vaidinimai 2022“ Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus kiemelyje. Vasaros vaidinimai surengti jau 14-ąjį kartą, šiemet taip pat sukako 113 metų nuo pirmojo vaidinimo, suvaidinto Rietave. Vienas iš festivalio simbolių – ratas, simbolizuojantis laiką, kuris vis sukasi sugrąžindamas į tas pačias vietas ir širdžiai malonius susitikimus. Šventė ir prasidėjo Rietavo teatralų simboliniu rato ridenimu, kurį su daina lydėjo Rietavo kultūros centro folklorinis ansamblis „Kadaginis“ (vad. Aida Liutikienė).

Festivalio atidarymo metu visus susirinkusius sveikino Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Meras ragino visus pasidžiaugti, kad virš mūsų dangaus tvyro taika, o mes visi galime susiburti ir pasidžiaugti vieni kitų draugija. „Linkiu, kad ir toliau galėtume visi draugiškai gyventi, dirbti, statyti ir gražinti Rietavą bei pritraukti į jį kuo daugiau žmonių“, – sakė Savivaldybės meras. Prie sveikinimų prisidėjo ir Rietavo savivaldybės kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė, kuri džiaugėsi gausiu būriu žiūrovų bei dėkojo visiems teatro žmonėms ir renginio sumanytojams, kurių dėka šis festivalis išsiplėtė ne tik į teatro, bet ir muzikos šventę.

Renginio metu susirinkusius žiūrovus turėjo džiuginti Birštono kultūros centro spektaklis pagal Kazio Sajos pjesę „Pasimatymas sodo namelyje“ (rež. Rimantas Jacunskas), tačiau dėl vieno iš aktorių ligos spektaklis buvo atšauktas. Visgi susirinkę žiūrovai išvydo planuotą Rietavo kultūros centro teatro „Ruoda“ spektaklį pagal Žemaitės „Trys mylimos“ (rež. Vincas Andriuška) ir spektaklį pagal Inger Hagerup „Stiklinė arbatos su citrina“ (rež. Vincas Andriuška). Po spektaklių pasirodymo savo koncertą dovanojo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ liaudiškos muzikos kapela „Joldija“ (vad. Laurynas Vainutis). Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja (kultūrai) Jolanta Bertauskienė visus renginio dalyvius apdovanojo padėkomis. 21 val. kartu su visais pasaulio lietuviais šventėje dalyvavę rietaviškiai ir miesto svečiai kartu sugiedojo Tautišką giesmę.

  

  

  

  

 

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika