Rietavo savivaldybė - Naujienos

 
Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 14055631
Šiandien apsilankė: 34282
Dabar naršo: 503
Versija spausdinimui
Naujienos

2011 05 13 Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo plėtojimo projektų finansavimo konkursas

Kviečiame Rietavo savivaldybės jaunimo organizacijas ir su jaunimu dirbančias organizacijas teikti paraiškas Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo plėtojimo projektų finansavimo konkursui. Paraiškų priėmimo terminas pratęstas iki 2011 m. birželio 10 d. Paraiškas pristatyti adresu: Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Laisvės a. 3, LT-90316 Rietavas.

Svarbu vadovautis Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo plėtojimo projektų finansavimo konkurso nuostatais.

 

Konkurso nuostatai

 

Konkurso paraiškos forma

 

Ataskaitos forma

 

Kilus klausimams dėl konkurso, prašome kreiptis į Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorių Egidijų Gricių tel. 73232 arba el. paštu egidijus.gricius@gmail.com


 2010 06 15     EWOCA – Rietave

2009 metais buvo sėkmingai įgyvendintas programos EWOCA pirmasis projekto etapas – darbo stovykla Vokietijoje, Teklemburg‘e. Projekte dalyvavo 36 jaunuoliai, po 12 iš Stenfurt‘o apskrities (DE), Lenkijos Silezijos vaivadijos Čenstochovos miesto ir Telšių apskrities. Telšių apskrities jaunimo grupei vadovavo Telšių jaunimo centro direktorė Saulena Pilitauskaitė. Šioje grupėje buvo ir trys rietaviškiai: Elžbieta Bertauskaitė, Justinas Budreckas ir Dovilė Lapinskaitė. Stovyklos dalyviai prie gamtininkų stoties (ANTL) statė tiltą. Jaunimas  kartu ne tik dirbo, bet ir  gamino sau maistą lauko sąlygomis, supažindino vieni kitus su savo šalies kultūra, kalba, iškylavo po Steinfurt‘o apskrities apylinkes.

Šiais metais rugpjūčio 1-20 dienomis trišalė jaunimo stovykla vyks Rietave. Tai programos EWOCA antrasis projekto etapas, pavadintas “Up to the trees”. Šio projekto metu šalia būsimo atviro jaunimo centro patalpų (L. Ivinskio g. 2) bus įrenginėjama trasa medžiuose. Ši trasa bus atvira jaunimo ir suaugusiųjų grupėms, šeimoms bei pavieniams asmenims, kurie norės išbandyti save aukštai įrengtuose kliūčių ruožuose.  Lietuvoje jau yra keletas komercinių pramogų parkų, kurie turi panašias trasas. Šiuo projektu jauniems žmonėms, taip pat ir vyresniesiems bus pasiūlyta patraukli atrakcija ir laisvalaikio užimtumo galimybė. 

Apie 70% darbo stovyklos dalyvių yra tie patys jauni žmonės, kurie dalyvavo praeitų metų stovykloje, nes programoje svarbus aspektas yra neformalus ugdymas. Pagrindinis programos EWOCA tikslas yra, kad dalyviai per tris metus įgytų tarptautinio bendradarbiavimo patirties, bendrai dirbant, dalinantis atsakomybe ir kartu organizuojant laisvalaikį, lavintų savo asmeninius įgūdžius bei gebėjimus. Stovykla bus organizuota panašiu principu: patys dalyviai gamins sau valgį, veiks media grupė ir darbinė grupė, kuri tiesiogiai bus susijusi su trasos įrengimu.

Už šį trejų metų projektą yra atsakingas Steinfut‘o apskrities Jaunimo reikalų departamentas, o už etapą įgyvendinamą Lietuvoje - Rietavo savivaldybės jaunimo organizacija „Progresas“ kartu su Telšių apskrities jaunimo reikalų koordinatoriais. 2010 m. kovo 21-24 dienomis Rietavo savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Egidijus Gricius ir Telšių jaunimo centro direktorė Saulena Pilitauskaitė dalyvavo Vokietijos Šiaurės Reino Vestfaleno  žemėje organizuotame kongrese, kurio metu buvo aptarti praėjusių metų projektai bei pagrindiniai šių metų projektų įgyvendinimo klausimai. Paskutinę kongreso dieną dalyvius pasveikino programos EWOCA steigėjai Vokietijos „Mercator“ fondo vadovai bei Šiaurės Reino Vestfaleno žemės prezidentė Regina van Dinther.

Balandžio 8 d. Plungės rajono savivaldybės administracijos patalpose buvo susirinkę būsimieji stovyklos dalyviai iš Rietavo, Plungės ir Telšių, kartu su savo jaunimo reikalų koordinatoriais jie aptarė numatytą stovyklos dienotvarkę bei laisvalaikio organizavimo klausimus.

Balandžio 12-16 dienomis Tarptautinė ugdymo ir mainų organizacija (IBB) Vokietijoje Hatingen mieste organizavo jaunimo darbo stovyklos vadovų mokymus. Juose dalyvavo rietaviškė Simona Ruškytė.  


2010 06 03   Patraukli Rietavo savivaldybės jaunimo organizacijos "Progresas" internetinė svetainė

Kviečiame apsilankyti www.progresieciai.lt ir susipažinti ne tik su organizacijos veikla, bet ir sužinoti apie jaunimo gyvenimą Rietave.2009 06 02      Rietavo savivaldybės taryba 2010 m. gegužės 20 d. patvirtino Rietavo   savivaldybės jaunimo   iniciatyvų ir laisvalaikio plėtojimo projektų finansavimo 2010 metais konkurso nuostatus.

Sprendimas dėl Rietavo savivaldybės jaunimo ir laisvalaikio projektų finansavimo 2010 metais konkurso nuostatų patvirtinimo

Konkurso nuostatai

Paraiškos forma

Paraiškos turi būti pateiktos iki 2010 m. birželio 15 d. (imtinai), adresu: Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Laisvės a. 3, LT-90316 Rietavas.

Projekto teikėjas negali būti tiesiogiai išlaikomas iš valstybės ar Savivaldybės biudžeto.

Dėl smulkesnės informacijos kreiptis į Rietavo savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorių Egidijų Gricių tel.: 73232 arba el.paštu: griciui@hotmail.com2010 05 21   Rietavo savivaldybės jaunimo reikalų tarybos logotipas

 
Logotipo autorius Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinys Gabrielius Jonušas2009 03 23          Dažasvydis - jau Rietave! 

Neformali jaunų žmonių grupelė, kurios pagrindą sudaro Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos IIc klasės moksleiviai - Rolandas Dockevičius, Danielius Jonušas, Tomas Ruginis, Antanas Aužbikavičius, Lukas Norkevičius ir Snieguolė Piekutė - praėjusių metų rudenį tarpusavyje pradėjo gvildenti jaunimo užimtumo problemą. Jaunuoliai mėgino dalyvauti įvairiose veiklose, tačiau jiems norėjosi kažko naujo. Jiems svarstant naujas užimtumo formas, išsirutuliojo mintis, jog reikia pamėginti kažką daryti patiems.

Jaunuoliai, pasikonsultavę su Rietavo verslo informacijos centro direktore ir Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriumi, nutarė 2008 metų lapkričio 1 dieną teikti Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrai (JTBA) paraišką, atitinkančią ES programos „Veiklus jaunimas“ 1.2 priemonę „Jaunimo iniciatyvos“. Kadangi neformali grupė negali tiesiogiai teikti paraiškos, jiems pasiūlyta pasinaudoti Rietavo savivaldybės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Rietavo apskritasis stalas“ juridiniu statusu ir partneryste.

Projekto iniciatoriai diskutodami pritarė dažasvydžio idėjai. Dažasvydis jiems pasirodė labai egzotiškas ir įdomus laiko praleidimo būdas. Tai - žaidimas, reikalaujantis sveikos nuovokos ir greitos orientacijos. Kaip šachmatuose, taip ir dažasvydyje, norint įgyti pranašumą reikia aiškiai mąstyti. Fizinis pasirengimas ir jėga nėra taip svarbu kaip ryžtas ir sumanumas. Žaidime naudojami pneumatiniai šautuvai (markeriai), šaudantys mažais dažų pripildytais želatininiais rutuliukais. Jaunuolių nuomone, šis žaidimas puikiai tinka įgyvendinti jų siekius sprendžiant jaunimo užimtumo problemą.


Jų projektą JTBA parėmė 7670 eurų. Vasario 25 -kovo 1 dienomis Danielius Jonušas ir Rolandas Dockevičius dalyvavo JTBA Kulautuvoje organizuotuose jaunimo iniciatyvų projekto įgyvendinimo mokymuose.     

  Jaunuolių nuomone, projektas suteiks vienodas galimybes tiek miesto, tiek kaimo jaunimui per žaidimus, aktyvią sportinę veiklą, išbandyti savo sumanumą, lavinti bendravimo įgūdžius, strateginį mąstymą. Jų projektas tęsis iki rugsėjo mėnesio, tačiau ateityje tikimasi pritraukti daugiau rėmėjų, kurie padės vystyti projektą ir pačią idėją toliau.2009 03 17    EWOCA3 programa

„Mercator“ fondas priklauso didžiausiems Vokietijos fondams. Jis inicijuoja ir remia mokyklų ir aukštųjų mokyklų projektus. Remiami projektai, kuriais siekiamat olerancijos, atvirumo pasauliui organizuojant tarpkultūrinius susitikimus, keitimąsi žiniomis ir patirtimi bei kultūra. Fondas atveria naujas galimybes visų tautų, kultūrų, socialinių sluoksnių jaunų žmonių asmenybių vystymuisi, suteikiant jiems naujų šansų.

Trylika jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų NRW (Nordrhein -Vestfaleno žemėje) turi galimybę kartu su 26 tarptautiniais partneriais organizuoti darbo stovyklas jaunimui nuo 16 iki 23 metų.

Trys skirtingos šalys, tris metus iš eilės, tris savaites organizuos darbo stovyklas kiekvienoje šalyje. Darbo stovyklos rezultatas – sukurtas produktas, turintis ilgalaikę, išliekamąją vertę.  „Mercator“ fondas finansuoja  EWOCA3 programą 1,75 milijonais eurų. Visą organizacinę dalį vykdo IBB (tarptautinė ugdymo ir mainų organizacija). Organizacijai patikėta ši pinigų suma, kad būtų įgyvendinta 13 projektų (26 darbo stovyklos, organizacinė dalis - kelionėsi šlaidos į konferencijas, susitikimus, seminarų vadovams organizavimas).

Programa EWOCA3 startuoja jau šią vasarą. Projekto tikslas - suvienyti Europos jaunimo organizacijas (kad atsirastų partnerystė, bendradarbiavimas, mainai), didinti ir vystyti jaunųjų dalyvių tarpkultūrines ir socialines kompetencijas. 

Mažiausiai 24 stovyklų dalyviai (po 8 iškiekvienos šalies) ne tik bendraus ir bendradarbiaus tiesiogiai, bet stovyklų metu bus dirbama ir atsiras pažintiniai takai, vandens žaidimų aikštelės, parkai ir aikštelės prie jaunimo centrų, ekologiniai namai ir daug kitų išliekamąją vertę turinčių objektų.

2008 metų rugsėjo mėnesį Telšių apskrities delegacija Šteinfurto apskrities jaunimo reikalų departamento kvietimu dalyvavo atskirų institucijų bendradarbiavimo tinklo plėtros seminare. Šio susitikimo metu seminaro dalyviams buvo pristatyta EWOCA3 programa.

Šteinfurto apskrities Jaunimo reikalų departamentas kartu su partneriais - Telšių apskrities (Plungės, Mažeikių, Telšių rajono ir Rietavo savivaldybės) jaunimo reikalų koordinatoriais bei Lenkijos Silezijos vaivadijos Čenstochovos miesto atstovais - dalyvavo projekto EWOCA3 konkurse ir gavo finansavimą (60 tūkst. eurų). Šią vasarą tarptautinė jaunimo darbo stovykla startuosVokietijoje Tecklenburge, kur prie gamtininkų stoties (ANTL) bus įerngiamas ekologinis tvenkinys, statomas tiltas, kur vėliau bus galima stebėti vandens telkinį, jo augmeniją, atlikti tyrimus ir pan. Jaunimas  kartu ne tik dirbs statant tiltą, bet ir  gamins maistą lauko sąlygomis, supažindins vieni kitus su savo šalies kultūra, kalba, iškylaus po Šteinfurto apskrities apylinkes. 2010 metais planuojama, kad tarptautinė jaunimo darbo stovykla vyksTelšių apskrityje, o 2011 m. – Lenkijoje.

Daugiau informacijos galima rasti internetiniame puslapyje: www.ewoca.org


Paskutinis atnaujinimas: 2011-05-13 14:56:14

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.