Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 18894700
Šiandien apsilankė: 0
Dabar naršo: 0
Gyventojams Verslininkams Turistams
2020-09-21  MYKOLINĖS PRASIDĖJO ŽIRGŲ KONKŪRU

 

Rugsėjo 19-oji Rietavo žirgyne šeimininkus ir svečius pasitiko pro rūko skraistę besiskverbiančiais saulės spinduliais.  Jubiliejinė Mykolinių  šventė šiemet prasidėjo čia, kur kasmet baigdavosi. Beje, sveikindamas šventės dalyvius, meras Antanas Černeckis pabrėžė, kad šiais metais minimas ne tik atkurtos Savivaldybės dvidešimtmetis, bet ir žirgyno dešimtmetis. Ta proga žirgyno direktoriui Ričardui Astrauskui įteikta nauja knyga apie Rietavo savivaldybę. Šventės dalyvius sveikino ir LR Seimo nariai Jurgis Razma ir Andriejus Stančikas, Rietavo seniūnijos seniūnas Tomas Daukšas.


Šiemet oranžinis traukinukas į Rietavą neužsuko, nes jį sustabdė visiems gerai žinomas virusas. Traukinuką pakeitęs Moliūgėlis kvietė vaišintis gimtadienio tortu. Ir, žinoma, kvietimu daug kas pasinaudojo – nuo torto rinkosi ne tik kriaušes ir obuolius, bet ir paprikas, cukinijas moliūgus.

Netrūko pramogų nei vaikams, nei suaugusiesiems. Nemažai smalsuolių galėjai pamatyti prie gyvulių ir paukščių parodos. Ir ko tik čia nebuvo – gerkles nuo labo ryto laidė gaidžiai, akį traukė įvairiaspalvės vištaitės, besipuikuojantys savimi balandžiai, švelniakailiai  triušiai. Aplink klegėjo vaikai, besigėrintys plunksnuotukais ir pūkuotukais, aikčiojantys pamatę vorą ar didžiulę rupūžę ar milžinišką šimtakojį. Nesiskundė lankytojų stoka ir gyvuliai – karvės, žirgai, avys, alpakos ar smalsuolis,  prie visų savo nosį kaišiojantis ir nekaip „kvepiantis“ ožys. Vaikus pažaisti kvietė ir šuniukas Ūsiukas, apdalijęs aktyviausius prizais ir siurprizais. Dovanų gavo ir parodon su šeimininkais atkeliavę šunys. Na, o prie pakraštyje išrikiuotų traktorių ir kitos žemės ūkio technikos daugiausia vyrai būriavosi, aptarinėdami technikos galingumą ir galimybes.

Nuo pat ryto maltiečiai visus vaišino kvapnia moliūgų sriuba ir barščiais, didžiuliame arbatinyje kunkuliavo kavai ir arbatai skirtas vanduo. Kas labiau pasistiprinti norėjo, galėjo šiek tiek tolėliau karkos ar šonkaulių, cepelinų ar guliašo užkrimsti ir visa tai gira užgerti.

Žinoma, daugiausiai žiūrovų būriavosi prie konkūrų aikštės, kai kurie nepatingėjo ir kėdutes iš namų atsinešti, kad stovėti nereikėtų. Plojimais ir pritarimo šūksniais  palydėti visi sėkmingi žirgų šuoliai per kliūtis. Konkūrai šiek tiek užsitęsė, tačiau patys aistringiausi ir ištvermingiausi žiūrovai sulaukė nugalėtojų apdovanojimų.

Debiutantų konkūre nugalėjo rusniškė Rūta Sutnikaitė su Beriliu, Rietavo žirgyno taurė su Skaiste Bendoriūte ir Rosara iškeliavo į Juknaičius. Rietavo kraštiečių klubo taurę į Palangą išsivežė Ieva Labenskytė, per kliūtis šuoliavusi su žirgu Chitu. Tikrą sėkmę šiemet Rietavo mero taurės konkūre raiteliui Gediminui Jukniui atnešė jo žirgas Fortūna.  Kunigaikščių Oginskių taurė iškeliavo į Lietuvos gyvulininkystės institutą, kuriam šį apdovanojimą pelnė Ugnė Šveistytė ir jos žirgelis Žirmūnas. Rietaviškės Neringa Laurinaitytė ir Emilija Pociūtė pasidalijo antrą-ketvirtą vietas.

Iškeliavo į savo namus žirgai ir parodos gyvūnai, išdundėjo technika, išsiskirstė pamažu ir žmonės. Šventė su žirgynu atsisveikino iki kitų metų...

 
  Spausdinti  
Rietavo savivaldybė
Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Laisvės a. 3, 90311 Rietavas
Tel. (8 448) 73 200
Faks. (8 448) 73 222
El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188747184
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
 

 

 

 

 

 

      

          

 

     

 

 


 

 

 

 

 

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.